Odložení plánovaných akcí

ODLOŽENÍ  TERMÍNU  KONÁNÍ  KONFERENCE  „MORAVA 1918“

________________________________________________________________ 

     V sobotu 24. října 2020 měl být uskutečněn třetí ročník akademické konference „MORAVA 1918“ ve velkém sále Moravského zemského muzea v Brně.

        Od pátku 9.10.2020, případně od pondělí 12.10.2020 platí na území České republiky zdravotní opatření znemožňující mimo jiné pořádání kulturních, sportovních, zájmových  a dalších aktivit. 

           Pořadatelé z Moravského kulatého stolu s politováním tímto oznamují, že vzhledem na tato opatření se termín konference 

                                                               odkládá

     na dobu příznivější, která umožní uskutečnění aktivity tohoto formátu.

O náhradním termínu budete (po sjednání s ředitelstvím Moravského zemského muzea) včas informováni.

…………………………………………………………..  

ODLOŽENÍ  TERMÍNU  KONÁNÍ  SNĚMU  MORAVSKÉHO  KULATÉHO    

                                     STOLU

_______________________________________________________________ 

       V sobotu 24. října 2020 se mělo před akademickou konferencí v Moravském zemském muzeu v Brně uskutečnit v malém sále jednání 31. Sněmu Moravského kulatého stolu.

            Ze stejného důvodu, jaký je uveden u oznámení o odložení termínu konání konference „MORAVA 1918“ se i v tomto případě

                                            odkládá

jednání promoravských organizací, spolupracujících u MKS na pozdější dobu. Předpokládáme, že 31. Sněm se uskuteční opět    ve stejný termín jako konference na stejném místě. Zástupci členských i hostujících organizací budou včas informováni.

            Vážení přátelé,

                                      z říjnových akcí, připravovaných v organizacích u MKS už bylo        na příznivější dobu odsunuto podzimní zasedání Moravského národního kongresu, z.s., zrušena byla účast na tradiční Mši svaté, sloužená k uctění památky posledního moravského markraběte blahoslaveného Karla Rakouského (zajišťuje Sdružení monarchistů Brno, z.s.), odvolává se říjnová přednáška a beseda, přichystaná Sdružením monarchistů Brno v rámci cyklu „Tématické středy“, pravděpodobně bude na jiný termín přesunuta i akce chystaná      na konec měsíce října spolkem Království Králického Sněžníku v souvislosti s umístěním pamětní desky k moravskému zemskému stromu.

            Pandemií vynucený útlum spolkového a stranického života neznamená, že by členové organizací, scházejících se u Kulatého stolu pouze čekali, až se zdravotní situace vrátí do normálních poměrů. Naopak – vzrůstá aktivita mnohých v několika iniciativách, výhledově se zpracovávají různé podněty a náměty tak, aby Moravský kulatý stůl byl připraven ve své činnosti pokračovat neprodleně po odvolání zdravotních opatření. Díky všem aktivistům  za vykládané úsilí!

V Brně, 10.10.2020

M. Trnka, předseda Sněmu MKS

Napsat komentář