Moravský zemský strom

 P O Z V Á N K A

MORAVSKÝ  ZEMSKÝ  STROM.

Dne 31.srpna 2018 byl na pozemku v katastru obce Malá Morava při silniční křižovatce na Zlatý Potok vysazen moravský zemský strom. 

         Akci uskutečnili členové zapsaného spolku Království Králického Sněžníku, jedné z členské organizace Moravského kulatého stolu.

          Připomínám slova ze závěrečné věty z proslovu organizátora akce pana Petra Mahela při sázení stromu 31.8.2018:

          Vysazení zemského stromu bude připomínkou, že tak, jako strom zapustí kořeny do půdy, tak Morava měla, má a bude mít své kořeny v Evropě. Tak Moravané měli, mají a budou mít své kořeny ve své moravské zemi.

V  SOBOTU 7. SRPNA 2021 SE OD 11:00 HODIN KONÁ U ZEMSKÉHO  STROMU NA MALÉ  MORAVĚ  SETKÁNÍ  PŘÁTEL  NAŠÍ  MORAVSKÉ  ZEMĚ. ODHALENA  BUDE  PAMĚTNÍ  DESKA.

         Srdečně jste zváni i se svými rodinami do čarokrásné přírody pod Králickým Sněžníkem k přátelskému setkání.

Pro účastníky, kteří se dopraví auty je s dovolením majitele pozemku možno zaparkovat       na louce u sjezdu ze silnice. Pro účastníky, kteří případně dorazí do Malé Moravy veřejnou dopravou je ze zastávky autobusu v Malé Moravě k místu konání shromáždění pěšky 20 minut – cca jeden kilometr chůze směrem na Králíky. Občerstvení včetně oběda je možno dostat v restauraci „Rybářská Bašta“ na Zlatém Potoku – asi 350 metrů od místa konání akce.  

Za Království Králického Sněžníku , z.s. představený Petr Mahel.

Za Moravský kulatý stůl předseda Sněmu MKS Milan Trnka.

Napsat komentář